מודעות של GOOGLE

מפות באיזור הצפון ככלי לתכנון החופשה שלכם

נוסעים צפונה ? בחירה מצוינת. בין אם אתם נוסעים לצימר רומנטי ולא מתכוונים לצאת מהחדר, בין אם אתם מחפשים מסלולים אתגריים, ובין אם אתם משפחה שרוצה להפיק את המיטב שלה מהטיול המתוכנן – במרבית המקרים תזדקקו למפות שיובילו אתכם אל אותו צימר או מסלול, ואל המקומות היפים שאתם כל כך רוצים לראות. כולנו מכירים את המפות המסורתיות של פעם, המשמשות אותנו גם כיום – המפות אותן ניתן למצוא בתחנות החברה להגנת הטבע או אלה המופיעות באטלס הכבישים המוכר, המציגות את איזור היעד שלכם ברמת פירוט משתנה, דוגמת מפות סימון שבילים או למפות דרכים ואטרקציות. לצידן, ניתן למצוא כיום שפע מפות מקוונות הנגישות דרך האינטרנט וכן מכשירי GPS המאפשרים ניווט בזמן אמת - מתברר שכיום קשה מאוד לטעות בדרך, גם אם מאוד מאוד רוצים...

מפות מקוונות – נגישות ומעודכנות תמיד

אחת האפשרויות היעילות ביותר לתכנון הטיול שלכם מצויה באינטרנט, המשמש ככר מידע פורה המכיל מפות מעודכנות שהחיפוש בהן קל, מהיר ונוח. רק הקישו את יעד הטיול שלכם, ותוכלו למצוא מיד את המפה המדויקת המציגה את היעד וכן את הדרך אליו (אפילו מהבית שלכם המרוחק מאות קילומטרים משם), אותה תוכלו להדפיס כציור ואף כטקסט מילולי המתאר את הדרך. תוכלו להגיע אל אותן מפות דרך מחשב בייתי או נייד, וכן באמצעות חיבור אלחוטי מטלפונים סלולאריים, המבטיחים נגישות בכל מקום בו קיימת רשת אלחוטית.

ומה לגבי מכשיר GPS ? האם הוא יכול להחליף את המפות המסורתיות ?

בשנים האחרונות נפוץ מאוד השימוש במערכת GPS הנסמכת על לוויינים המספקים מידע בזמן אמת אודות תנאי השטח ואופן ההגעה מנקודה לנקודה. לGPS מספר יתרונות משמעותיים בעת טיול בצפון, ביניהם הכיסוי המושלם שהוא מספק בהגעה ליעד, והשחרור הכמעט מושלם מהצורך של הנהג לנווט את דרכו בעזרת מפות . יתרונות נוספים למערכת מפות המצויה בGPS הן קלות ההגעה לכל יעד, זיהוי המסלול הקצר והנוח ביותר, וכן הצגת שירותים נוספים לפי צורך, דוגמת מיפוי תחנות דלק לאורך המסלול, מרכזי קניות ומזון, אטרקציות ומסלולי טיול.

אז אילו סוגי מפות מתאימים ביותר לטיול בצפון ?

בסופו של דבר, בחירת סוג המפה המתאימה לחופשה שלכם תלוי במטרת החופשה ובאופן הבילוי המתוכנן. במידה ואתם מתכננים על בילוי בצימר רומנטי, תוכלו להסתפק בGPS שיוביל אתכם בבטחה אל הישוב בו הצימר ממוקם, אולם אם אתם יותר בעניין של סופ"ש ניווט בגולן, הרי שGPS לא יעזור לכם, ותזדקקו למפת שבילים מפורטת של האיזור והמסלול אותו אתם מתכננים לעבור.

מה שכן, גם אם אתם בונים על GPS, דאגו כי אתכם ברכב יהיו גם מפות כבישים מסורתיות – קרה כבר שמכשיר הGPS טעה והטעה את הנהג, לא היה מעודכן מספיק, או הוביל אל היעד בדרכים עקלקלות. כנראה שבשורה התחתונה, גם לנוכח הטכנולוגיות המתקדמות, נדרש לחזור לעיתים לאותן מפות מנייר מרשרש הנפרשות על מכסה המנוע...
מודעות של GOOGLE